آزمایشگاه شرکت آریا دان رشد

آزمایشگاه شرکت آریا دان رشد

 

 

 

 

 

 

 

 

 

       گسترش روز افزون علوم و صنایع غذایی در ایران همواره مترادف با توسعه آزمایشگاه­های کنترل کیفی بوده است. به همین خاطر وجود یک آزمایشگاه مجهز در هر شرکت از ملزومات اصلی یک کارخانه می­باشد که کار تجزیه و تحلیل مواد اولیه ورودی و محصول نهایی را انجام داده و سلامت کیفی محصول و مرغوب بودن آن را بر عهده دارد. هدف از این کار، آگاهی از ویژگیهای کمی و کیفی مواد اولیه و محصولات است. به عبارت دیگر آیا مواد اولیه سالم می­باشند یا محصول نهایی مطابق با فرمولاسیون و استاندار لازم است؟

     فعالیت­های روزانه آزمایشگاه شرکت آریا دان رشد شامل موارد ذیل است:

1-     نمونه­برداری و بررسی کیفیت مواد اولیه ورودی

2-     نمونه­برداری و بررسی کیفیت نقاط مختلف خط تولید (نمونه­برداری از بخش­هایی همچون آسیاب،میکسر، پلت و ....)

3-     نمونه­برداری و بررسی کیفیت محصول نهایی

    به طور کلی از کلیه مواد اولیه ورودی به کارخانه قبل از این که وارد خط تولید شوند نمونه­برداری انجام شده و آزمایشاتی همچون درصد پروتئین، درصد رطوبت، درصد سدیم و ... در آنها صورت می­گیرد. پس از این که کیفیت مواد اولیه ورودی در آزمایشگاه کارخانه مورد تأیید قرار گرفت، مواد اولیه وارد خط تولید شده و مورد استفاده قرار می­گیرد. درحین تولید از بخش­هایی چون آسیاب، میکسر، پلت و کولر نمونه­گیری انجام می­شود. هدف از این کار اطمینان از صحت عملکرد ماشین آلات مختلف خط تولید در کارخانه می­باشد.

     کنترل کیفیت محصولات نهایی کارخانه نیز در مراحل مختلف مورد بررسی قرار می­گیرد. هنگام بسته­بندی خوراک نمونه­گیری از انواع محصولات انجام می­شود. سپس محصول مذکور در انبار محصول کارخانه نگهداری می­شود. پس از اینکه انواع آزمایشات بر روی محصول نهایی انجام گردید و کیفیت آن مورد تأیید قرار گرفت، مجوز ارسال محصول مذکور صادر می­شود. همچنین بر روی یکایک کیسه­های تولیدی محصولات، شماره رهگیری ثبت می­گردد. از طریق همین شماره می­توان در هر زمانی نتایج آزمایشات محصول مورد نظر را در آرشیو آزمایشگاه آریا دان رشد مشاهده نمود. همچنین از طریق همین شماره اطلاعات کلی محصول مورد نظر شامل تاریخ و ساعتِ تولید محصول مورد نظر و کلیه اطلاعات مربوط به تولید محصول مورد نظر قابل مشاهده است.

     آزمایشگاه آریا دان رشد همزمان با راه­اندازی شرکت فعالیت خود را آغاز نموده است که با توجه به اینکه آزمایشگاه شرکت مجهز به پیشرفته­ترین دستگاه­های روز دنیا جهت آنالیز و آزمایش تمام مواد اولیه ورودی و بررسی کیفیت محصول نهایی می­باشد، امکان تولیدی با بالاترین کیفیت در کارخانه مهیا شده است.

     آزمایشاتی که در آزمایشگاه کارخانه آریا دان رشد انجام می شود شامل:

-          درصد پروتئین

-          درصد سدیم

-          درصد کلسیم

-          درصد فسفر

-          درصد آهن

-          درصد چربی

-          درصد رطوبت

-          و ....

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     هدف از محیا ساختن چنین آزمایشگاهی که از پرسنلی باتجربه و متخصص و تجهیزاتی پیشرفته برخوردار است، تولید محصولی است که بالاترین کیفیت را دارا باشد. محصولی که حداکثر عملکرد را در طیور گوشتی ایجاد نماید.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

نظرات   

0 # فرشید سپاهی 1396-03-06 04:02
با سلام و احترام
از پرسنل محترم شرکت جای دارد تقدیر و تشکر کنم
اگر میتوانید لیست قیمت محصولات خود را برای مرغ گوشتی برایم ایمیل نمایید.
شماره تماس 09155475578
پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول

لینک های مرتبط

بازدید کنندگان

امروز44
مجموع35957