آزمایشگاه شرکت آریا دان رشد

آزمایشگاه شرکت آریا دان رشد

 

 

 

 

 

 

 

 

 

       گسترش روز افزون علوم و صنایع غذایی در ایران همواره مترادف با توسعه آزمایشگاه­های کنترل کیفی بوده است. به همین خاطر وجود یک آزمایشگاه مجهز در هر شرکت از ملزومات اصلی یک کارخانه می­باشد که کار تجزیه و تحلیل مواد اولیه ورودی و محصول نهایی را انجام داده و سلامت کیفی محصول و مرغوب بودن آن را بر عهده دارد. هدف از این کار، آگاهی از ویژگیهای کمی و کیفی مواد اولیه و محصولات است. به عبارت دیگر آیا مواد اولیه سالم می­باشند یا محصول نهایی مطابق با فرمولاسیون و استاندار لازم است؟

     فعالیت­های روزانه آزمایشگاه شرکت آریا دان رشد شامل موارد ذیل است:

1-     نمونه­برداری و بررسی کیفیت مواد اولیه ورودی

2-     نمونه­برداری و بررسی کیفیت نقاط مختلف خط تولید (نمونه­برداری از بخش­هایی همچون آسیاب،میکسر، پلت و ....)

3-     نمونه­برداری و بررسی کیفیت محصول نهایی

    به طور کلی از کلیه مواد اولیه ورودی به کارخانه قبل از این که وارد خط تولید شوند نمونه­برداری انجام شده و آزمایشاتی همچون درصد پروتئین، درصد رطوبت، درصد سدیم و ... در آنها صورت می­گیرد. پس از این که کیفیت مواد اولیه ورودی در آزمایشگاه کارخانه مورد تأیید قرار گرفت، مواد اولیه وارد خط تولید شده و مورد استفاده قرار می­گیرد. درحین تولید از بخش­هایی چون آسیاب، میکسر، پلت و کولر نمونه­گیری انجام می­شود. هدف از این کار اطمینان از صحت عملکرد ماشین آلات مختلف خط تولید در کارخانه می­باشد.

     کنترل کیفیت محصولات نهایی کارخانه نیز در مراحل مختلف مورد بررسی قرار می­گیرد. هنگام بسته­بندی خوراک نمونه­گیری از انواع محصولات انجام می­شود. سپس محصول مذکور در انبار محصول کارخانه نگهداری می­شود. پس از اینکه انواع آزمایشات بر روی محصول نهایی انجام گردید و کیفیت آن مورد تأیید قرار گرفت، مجوز ارسال محصول مذکور صادر می­شود. همچنین بر روی یکایک کیسه­های تولیدی محصولات، شماره رهگیری ثبت می­گردد. از طریق همین شماره می­توان در هر زمانی نتایج آزمایشات محصول مورد نظر را در آرشیو آزمایشگاه آریا دان رشد مشاهده نمود. همچنین از طریق همین شماره اطلاعات کلی محصول مورد نظر شامل تاریخ و ساعتِ تولید محصول مورد نظر و کلیه اطلاعات مربوط به تولید محصول مورد نظر قابل مشاهده است.

     آزمایشگاه آریا دان رشد همزمان با راه­اندازی شرکت فعالیت خود را آغاز نموده است که با توجه به اینکه آزمایشگاه شرکت مجهز به پیشرفته­ترین دستگاه­های روز دنیا جهت آنالیز و آزمایش تمام مواد اولیه ورودی و بررسی کیفیت محصول نهایی می­باشد، امکان تولیدی با بالاترین کیفیت در کارخانه مهیا شده است.

     آزمایشاتی که در آزمایشگاه کارخانه آریا دان رشد انجام می شود شامل:

-          درصد پروتئین

-          درصد سدیم

-          درصد کلسیم

-          درصد فسفر

-          درصد آهن

-          درصد چربی

-          درصد رطوبت

-          و ....

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     هدف از محیا ساختن چنین آزمایشگاهی که از پرسنلی باتجربه و متخصص و تجهیزاتی پیشرفته برخوردار است، تولید محصولی است که بالاترین کیفیت را دارا باشد. محصولی که حداکثر عملکرد را در طیور گوشتی ایجاد نماید.

لینک های مرتبط

بازدید کنندگان

امروز15
مجموع115808